Den přemýšlení.

13. prosince 2012 v 21:59 | cassie |  Deník
Zdravím všechny, rovná se nikdo, kdo sem chodí. Což je vlastně dobře. Kachna mě vyzvala k nějakým otázkám. A odpovědi už sice mám, ale kvůli tomu, že se mi to tady zase nějakým magickým způsobem podělalo, to musím napsat znovu. Což znamená, že se to tu objeví, doufám už o víkendu. :D Omlouvám se Kachni, jsem vážně líná, ale určitě to tu bude. Teď už by to s tím kompíkem mohlo být lepší, bráška tu nějak machroval s kabelama, vůbec netuším, co to dělal, ale vypadalo to, že tomu rozumí a že to bude v cajku. :D
Normálně, když jsem nemocná, tak mám většinou blbou náladu. Ale dneska (až na ráno) jsem nebyla mrzutá jako obvykle. Potřebovala jsem si pospat a odpočinout. Posledních pár dní jsem usínala prakticky všude. V metru, autobuse, doma na gauči. A proto, že jsem dneska celý den spala, válela se a smrkala o sto šest, měla jsem spousty času přemýšlet. O všem. Od školy, rodiny přes moje puberťácké náladové pocity po lásku (myslím obecně, ne nikoho konkrétního) a naprosto bizarní myšlenky, to tu popisovat nebudu. Takový to, když uvažujete nad naprostýma hovnama 'Jak by to dopadlo, kdyby se zkřížil pudl s morčetem?' Myslim, že katastrofálně..
Mám hroznou chuť něco číst, ale něco dobrého. Už dlouho jsem nečetla knížku, která by mě pohltila, že bych ji musela číst pořád a pořád. Miluju knížky, povinnou četbu však rozhodně ne. Tu knížku, co jsem si vybrala.. Mohla jsem si vybrat lepší no, autor to píše dosti zvláštním způsobem, budu se muset přemáhat to dočíst. Navíc tam jsou často archaismy, což mě neskutečně vytáčí.
Romea a Julii jsem dočetla do půlky a nemohu se zbavit pocitu, že jsem našla jakési zvláštní vydání a ne originál. Představovala jsem si něco, co vystihuje lásku hlubším způsobem. Filosofii o lásce nebo tak něco. Je to jeden z nejznámějších příběhů o lásce a mě zatím nijak nenadchl. Připadá mi to spíš jako příběh o zamilovanosti než o lásce. Romeo se mi jeví jako křivák, lepší slovo mě nenapadá. Nejdřív pomalu umírá žalem kvůli jisté Rosalině (?) a pak najednou miluje celým srdcem Julii, kterou sotva zná. A hned se berou, i když spolu mluvili tak 2x nebo 3x ?! Příběh je hezký, ale trochu jiný a rýmy jsou krásné. No, uvidím, jaký budu mít názor na konci knížky.

Kdyby někdo omylem zabloudil na tento blog a přečetl si článek, prosím zanechte komentář, třeba o tom co budete dělat o víkendu. Nudím se a nemám co číst! :D
Cassie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KT Wild* KT Wild* | Web | 14. prosince 2012 v 19:14 | Reagovat

Chceš si přečíst fakt něco dobrýho ? rainbow-magazine.blog.cz (protekce musí být a možná to časem doplním i o ten nový blog, na který jsem ale zatím nikomu nedala adresu, chňá!).

Když přemýšlím dobrým směrem, tak bych přemýšlela pořád. Představovala si svoje sny a plula Kachniným světem, jako kačenka ve vaně. Ale v hlavě (ne,nemám guláš ale přímo) mám rizoto a občas to je na nic. Naštěstí už jen občas. :) A u tebe se to taky zlepšilo, jak jsem si povšimla (k horšímu,lepšímu? bacha, teď začnou kamarádský hádky přes internetu *if you know on what i narážím*).

Láska je věc složitá. Není to jenom o vlhnutí z každýho pohybu, o fyzický přitažlivosti, vzhledu. Třeba si říkáš, že to je asi docela logický, ale máma mi minule při jedný diskuzi řekla, že si myslím, že vztahy jsou z velký části o vzhledu. Áj dont egrí.

A co teprve, kdyby slon s morčetem - dokážeš si představit morče s chobotem?
Ani nevím, že tam nějaká Rosalina je. Ty už čteš toho normálního Romea a Julii? Tak jako brali se ve čtrnácti... Já bych to snad teď i brala. Nebylo to sice moc uvážlivé, ale dneska lidé váhají tak dlouhou a jsou se vším pořád nespokojení, že nakonec se ani žádná svatba nekoná, to mě trochu mrzí. Kam zmizely ty časy, kdy každá první láska vydržela? Julie na svůj věk byla rozumná, ale Romeo byl možná jen nadržený hovado, hů nous.

2 Cassie Cassie | 14. prosince 2012 v 23:12 | Reagovat

[1]:
Jo, Julie se mi celkem líbí, ale Romeo?
Bič plíz. Právě, že láska je zřejmě složitá, tak jsem si podle toho i tu knihu představovala.Se docela divím, že to říkala tobě. Až teď mi docvaklo, že jsi si tu udělala reklamu:D Takhle pozdě mi to nemyslí. I když, 11? Vlastně docela brzy vzhledem k tomu, že jsem poslední dny chodila spát ve 2. Morče s chobotem?! :D Výtlem bihájnd d' monitr.
Hej ale mohli bychom začít fight, ovšem pochybuju, že naše hádky budou tak peprný jako jiný. *You know what I mean*
Děkuju za komentík. Oplatím;D Jakože jsem už dlouho nepsala na tvůj blog, co? Se musí napravit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama