Chtěla jsem to řešit, teď už zájem nemám.

16. prosince 2012 v 15:02 | cassie |  Deník
Je to dar. Mám dar přitahovat k sobě cokoliv negativního, když mám dobrou náladu. Asi mi to někdo nepřeje. Budu se snažit si tu dobrou náladu udržet. Někdy je to těžký, zvlášť dneska, že. Jenom lehce nefér, že když v naší rodině má někdo špatnou náladu tak to ostatní nekomentují a nenavážej se do určité osoby, protože vycítí,že není dobře naladěn. Pokud se ale jedná o , klidně do mě rýpejte dál, dejte mi ještě nějaký důvod, proč být naštvaná či smutná. Ale co, vypíšu se anebo si zařvu do polštáře a pak už to řešit nebudu. Teď už ne, nemám zájem o jejich problémy, jestliže oni se nezajímají o druhé. To bych se z toho zbláznila, kdybych se pořád jediná snažila něco udělat správně. Nechci být hnusná, nechci být sebestředná a zajímat se jen o sebe, chci pomoct i ostatním, ale už budu pomáhat jen těm, u kterých vím, že mi to oplatí a taky chci udělat něco pro sebe, což znamená uklidnit se a přestat šílet z věcí okolo mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KT Wild* KT Wild* | Web | 17. prosince 2012 v 13:26 | Reagovat

Ale hovno, nemá žádnej super dar, jen si ty věci neber tak k tělu, jak jsi sama napsala.

A mimo to - nevím, jestli tady mluvíš o dobrých skutcích, ale co se týče právě těch, tak si myslím, že je sobecký, hledat nějakou odezvu. Když uděláš něco hezký pro druhý a oni po tom tobě nepomůžou, tak prostě není fér jim začít říkat :,, Já ti pomohla a ty mně ne!" Dobrý skutek je pomoc druhý, pomoc, co tě udělá šťastnou, ale ne výměnný obchod. Jasně, že je fajn, když ti to ten člověk oplatí, ale samozřejmost to není.

A taky... Vím, jak moc nesnášíš hádky. Jenže na druhou stranu tě tahle nesnášenlivost trochu omezuje. Protože tě třeba něco štve, ale neřekneš to, nechceš se hádat. Dupni si trochu, jsi chytrá a tvý názory smysl dávaj. Ale když neřekneš, co tě trápí, nebo štve, nemůžeš čekat, že se to změní.

Zhluboka dýchej, počítej do deseti, zasměj se tomu - nemá cenu věci hrotit. Špatný věci nás prostě bčas potkávají, ale my můžeme ovlivnit, jestli bude víc těch dobrých nebo špatných. :-)

2 Cassie Cassie | 17. prosince 2012 v 17:23 | Reagovat

Ano, co se dobrých skutcích týče, je to sobecký, ale já myslela to dlouhodobé období, asi tak rok, co se některé ..věci v naší rodině změnily. Tady jsem spíš mluvila o rodině, ne o přátelích.:) To je zas o něčem jiném. Právě že za těch posledních pár měsíců když jsem si dupla, tak neposlouchali, řešili to stylem, že oni maj blbou náladu tak ať to udělám, vyřeším já. Navíc rodiče tohle stejně neberou, to tě spíš seřvou/sfackujou nebo něco jinýho. Však já se s nimi budu hádat ale už se kvůli tomu nebudu nervovat, nebo lépe řečeno, budu se snažit se kvůli tomu nenervovat. Některý věci si možná beru k tělu, ale ohledně tohohle pochybuju že by to někoho nenaštvalo.)
Chápu a souhlasím s tím tvým novým vyznáním.:D Je to fajn změna, ale tohle nebylo o tom "Jsem mrcha, hnusná, zlá a jsem na to hrdá."

3 Sticky B. Sticky B. | Web | 22. prosince 2012 v 13:52 | Reagovat

To tak bývá, když má člověk dobrou náladu, většinou se najde něco, co to pokazí aneb dobrá nálada nikdy nikomu nevydrží tak dlouho jak by chtěl. Jinak s tím, že když jsi naštvaná, tak tě lidi pak štvou ještě víc, než obvykle, jsi mi zcela připoměla naší rodinu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama