Říjen 2012

Tolik stížností nad mládeží.. Dospělí jsou kolikrát horší.

21. října 2012 v 17:40 | cassie |  Deník
Asi každý z nás zná pomluvy. Pomlouval,byl pomlouván. Jsem na to zvyklá ze školy,od svých vrstevníků. Sama jsem s kamarádkou pomlouvala. Ale vždy někoho,koho opravdu nemám ráda a většinou se o tom ví. A když už jsem pomlouvala kamarádku (což se fakt často nestává), přišlo se na to,nakonec jsme si stejně všechno řekli a myslím,že všechny ty případy jsou urovnány. U dospělých jsem ale očekávala.. já nevím,samozřejmě,že oni taktéž pomlouvají,ale myslela jsem si,že né kvůli malichernostem,blbostem. Že zkrátka když už, tak kvůli něčemu důležitému či pochopitelnému. Čím víc však dospělí poslouchám, o čem si povídají, věnuju pozornost tomu,co se děje. Proč a jak reagují,mi přijde, že kolikrát dokážou být i horší,chovají se jak malí. Ještě víc mě mrzí,když dospělý člověk nadává svému dítěti. nebo ho ponižuje,nevěří v něj v takové míře,že to vypadá jako kdyby se snažil říci "nikdy nic nedokážeš". To mě prostě mrzí. I když totiž děti moc nedávají na své rodiče,mají svou hlavu, přece jen jsou rodiče jedni z těch,co je dokáží zranit. A když rodič dá najevo něco takového,ve smyslu,že v něj nevěří.. většinou pak dítě ztratí svůj sen,přestane si věřit a snažit se.

Hmm.. tohle jsem ani moc psát nechtěla,ale napadlo mě to. Někteří mě zklamali. Nejlepší je,když uslyšíte nedopatřením,že vás rodič s nějakými jinými dospělými, dá se říct pomlouvá nebo řekne něco,co se vás dotkne. Vy mu to vmetete do tváře a on to ani nepřizná. A celkově poslední dobou se mi stává,že když jsem naštvaná, mám nakrajíčku. A to mě zatraceně štve. Pak to vypadá,že jsem hrozná měkota. Jsem citlivá,od druhého stupně někdy až moc. Chtěla bych být tvrdší nebo aspoň zatraceně nebrečet,když jsem naštvná, copak je to normální?! Má se brečet,když je člověk smutný,zoufalý a při vzteku by měl spíš řvát a třeba něco rozbít.. Aspoň ve filmech to tak většinou bývá :-D

Jdu se uklidnit ať tu nespamuji.

19.10.2012 Už se to blíží..

19. října 2012 v 20:02 | cassie |  Deník
A co se blíží? Teď jsem si vzpomněla a překvapilo mě,že už za měsíc a pár dní jdu na koncert MUSE!* Ach.. jo,je to tady. Orgasmus. A co teprv tam,jaký to bude vyvrcholení,až uslyším jeho hlas naživo. Dále se taky blíží všemi vystříkanými fanynkami Twilight očekávaný poslední díl. Netěšim se ani tak na samotný film jako spíš na to,že bych na to opět šla s EK,nebo někým jiným. I když je film strašnej,vždycky je to fajn,protože si z toho třeba můžete dělat prdel,přežerete se popcornu (a pak hodíte). No,prostě bezva večer. A až to uvidim,tak budu litovat,že jsem na to šla,protože to totálně zmrvili. Hm.. radši půjdu na Hobita.

Jinak jsem dneska odpoledne byla duchem nepřítomna. Na trénink jsem jela,ale jen se podívat,co dělaj,abych nebyla úplně mimo. Ve čtvrtek jsem tam totiž nebyla.(A málem zapomněla F. napsat,snad mě nezabije.) Jednak se mi tu a tam udělá blbě a navíc jsem byla u oční. Čočky jsou v cajku,budu je nosit dál,ale brejle hned tak neodložím.
Lenka je hrozně v pohodě. Škoda,že ji nemáme 2x místo jendou týdně.. Zajímavou sestavu tam dneska předváděli,až jsem skoro litovala,že necvičím. L se inspirovala mušketýry, takže holky 'tanečně' šermovaly. Ale vypadalo to dobře. Kdyby jste tohle nevěděli a viděli tu skladbu, ani byste to neřekli. Ale když to víte,cvakne vám to a je to jasně vidět. I ten 'Zoro' švih. :D
Po tréninku,jakmile jsme přijeli, mi ale došlo, že jsem tam nechala mobil,takže jsme se vrátili. Já ho všude hledala - nenašla. Takže už smutná/naštvaná odcházím a mezi dveřmi ještě prohodím "Kdybyste tu našli černej samsung,tak je to můj." Lenka se vrátila do studia,někdo tam byl, tak se zeptala na ten mobil. Jistá nevím-její-jméno trenérka řekla,že ho našla Terka a dala ho M. a ten ho dal mě. Tolik povyku pro mobajl. A to je to ještě ke všemu taková stará šunka. Ani si tu pozornost nezaslouží.

Minulý týden proběhl ten workshop. Nebylo to ani hrozný ani dobrý. S byl tichej a hodnej,překvapilo mě,že je čech. A nebyla jsem jediná. Tak ona jeho přezdívka nezní moc česky. Sestava byla těžká. A on celej ten den byl jaksi divnej. Pořád jsem zadržovala pláč. Ráno, odpoledne, večer. Nevim, proč ta smutná nálada. Každopádně teď je líp a snad to nějakou dobu vydrží.

Jdu dělat něco nezáživnýho. Zatím, Cas)

Seriál a knihy - něco jako recenze na TVD

13. října 2012 v 19:51 | cassie |  Recenze
Vam_logo_fin_large
Ano, 'něco', protože to není nejlepší výkon vzhledem k mému vygumovanému mozku,což je způsobené pozdějším vstáváním a rozmrzelostí nad tím,že mě budík nevzbudil. Nikdo doma,klídek,pouštět si Birdy. Jo,to by šlo.Vím, svět posedlý upíry je ohrané téma,ale chtěla jsem se k tomu vyjádřit. Jen upozorňuji,že to bude trošku chaotický,jelikož jsem se chtěla vyjádřit k oběma a ještě něco navíc.

Tak na The Vampire Diaries koukám asi tak od roku 2010(?),když začínala 2.série. U nás to v tý době neběželo.(Mimochodem je opravdu lepší se na to podívat s titulkama. Teď byste mohli zakroutit očima,že to říkám jen proto,že mi dabing vadí. To není pravda. V některých filmech a možná i seriálech to zní líp snad než originál,ale v tomhle případě to tak není. Když pozmění větu,aby se jim líp 'vešla do pusy', to chápu. Ale někdy změní i obsah a celkově rozhovor,takže vám pak uniknou jisté detaily, v tom,co doopravdy řekl. U seriálech se mi prostě osvědčilo koukat s titulkama. TVD totiž spustili takovou seriálovou lavinu,takže jsem pak přešla na Pretty little liars,Weeds,True Blood,Game of thrones atd.

Dobře,to jsem odbočila. O čem,že příběh je? Zkráceně: Příběh začíná navrátem upíra Stefana Salvatora do městečka Mystic Falls. Tam potkává dívku jménem Elena Gilbertová,která se až neuvěřitelně moc podobá jeho bývalé přítelkyni Katherine. Tu Stefan miloval před 145 lety, v roce 1864,než tragicky zemřela. Elena má bratra Jeremyho (v knížce se jedná o sestru). Oba těžce nesli ztrátu rodičů,kteří zemřeli po autonehodě. Elena se seznamuje a sbližuje se Stefanem. Musel se ujistit,že není Ktherine. Zanedlouho však přijíždí bratr Damon,který chce svému bratrovi udělat ze života peklo. Začne se krmit na obyvatelích Mystic Falls a ani se neobtěžuje zakrývat stopy. Jednou z jeho obětí se stává i dívka jménem Vicki Donovan ..

Blablabla, mohla bych pokračovat,to bychom tu ovšem byli dlouho. Navíc knížka se docela odlišuje od seriálu.
Většinou mám knižní podobu raději.Tady to je ovšem vyjímka. Když jsem viděla 1.serii,sehnala jsem si knížky a byla jsem lehce zklamaná. Ne, dobře první 4 díly,ty byly celkem dobrý. Bylo to zajímavé, porovnávat to s knihou,sledovat rozdíly a L.J. Smith zase tak nakonec špatná autorka není. Ale nemůžu si odpustit zkritizovat ty nadcházející díly. Nechci se dotknout nikoho,kdo to má rád. Mně se to také líbí,ale v 5. díle a dál mi to už prostě přijde místy přehnané a jaksi zvláštní. (Navíc mě provokuje Matt. Proč ho ještě nezabili?:D I v seriálu pořád zaclání a přitom tam nemá žádnou pořádnou dějovou linku. Jeho pasáže čtu nejdéle,jelikož je nudný a zatraceně mi vadí.) Co se lae Smithové musí nechat je atmoška,co v knížkách umí občas vyvolat.U některých pasážích jsem dostala chuť dát si dobré víno nebo černý čaj s hoodně hořkou čokoládou a pustit si k tomu nějakou línou jemnou písničku.Abych si připadala jako ve starém tmavém poloprázdném baru.Nemyslím ty bary jako jsou většinou dneska,kde pořád hraje electro a house.Ale ty bary jako z filmu,když se tam scházejí drsný týpci v oblecích nad sklenkou whiskey.:D Tohle se týká především rozšiřující série knížek "Stefanovy deníky". Ty se odehrávají právě v r. 1864,když se Stefan s bratrem promění v upíry a jak se s tím vyrovnají. Také je zajímavé,že v knize a seriálu se liší okolnosti,při kterých se bratři proměnili. Tady v těch knížkách je okolnost zase jíná.

Mimochodem neodsuzovala bych to hned po tom,co zjistíte velmi 'nečekanou' věc,že mezi Elenou,Stefanem a Damonem vznikne trojúhelník. Hodně lidí pak říká jak je to hroozně okopírované od Twilight. Opravdu? Hm,až na to,že 1.díl byl napsán už v r. 1991 a twilight v r. 2005. A trojúhelníky jsou v každé paté knížce. Prostě zřejmě oblíbené téma. Tady jde jen o podobu v tom,že se jedná o upíří příběh. Mimochodem představa upírů je mi sympatičtější v TVD.
61217125_large 48925708_large
Upír,co se třpytí na slunci? Jako vážně? Ne, to už si radši potrpím na klišé s dřevěným kolíkem. A prsten, po kterém můžete chodit na slunci, je také stále lepší varianta. I přes to,že mám seriál ráda, najde se tu samozřejmě něco,co mi vadí. Třeba Bonnie a její kouzla. Ze začátku fajn,ale postupem času mohli ty rituály a zaříkadla trochu pozměnit,protože co se týče tohohle, už víte,co od toho čekat. Nic vás nepřekvapí. Bohužel. Matta a jeho zbytečnost už jsem zmínila,dále je tu Elena. Julie (producentka) mohla trochu zmírnit její až přehnanou obětavost (v knížce je při tom silná mrcha,co dostane vše,co si zamane). A nebo její neustálé udivení z něčeho,teda nevím,jestli si to diváci mají takto vyložit,ale její výraz tomu vždy napovídá.
Ohledně hereckých výkonů, můžu říct,že jsou dosti dobré. No,nejsem expert,hodnotím to jako divák. Ale nikdo není vyloženě hrozný,že by vůbec neuměl hrát.To opravdu ne. Hlavně Candice se dost zlepšila.:) Moje oblíbená postava. Nikdo však nijak nevyniká. Možná Joseph Morgan. Ten mě zaujmul. Julii a Kevina zřejmě taktéž,když mu prodloužili pobyt v TVD.)

To by bylo tak vše, špatné to prostě není, 7/10.

6.10.2012

6. října 2012 v 22:22 | cassie |  Deník
Hola. Je to nanic,když si o týdnu ten čas nenajdu,protože si pak už nevzpomenu na myšlenku,co mě před třemi dny napadla. Třeba se ještě chytim a napíšu nějakou úvahu,co jsem zprvu chtěla. Chjo, má zpropadená paměť. Ta mi asi u příjmaček tenhle rok moc nepomůže..

Minulý víkend jsem byla u Kachny, bylo to fajne. Trochu nezvyk,jak to tam je teď předělaný,jsem zvědavá,jaký to bude hotový. No,tak jsme koukali na Super drbnu a asi jsem to přeci jen odsoudila moc brzo. Ovšem není tam zas tak velkolepý děj,ale špatný to vyloženě není.. Knížka je ale určitě lepší. Zatím čtu 'To je ona' a chtěla bych si přečíst klasickou řadu,ale nějak se to kupí no.. Je tu povinná četba a tentokrát bych ji fakt chtěla číst. Na střední to stíhat nebudu a nemusí to být špatný. Navíc myslím,že by si každej člověk měl přečíst nějaký ty klasický známý knížky, už jen pro ten přehled. Pak jsou tu knížky,které bych si ráda přečetla. A budete se divit,ale nejde jen o romány. Ty čtu také,ale nejen to,jak by se někteří v mém okolí mohli domnívat. Už jsem se tu zmiňovala o Game of thrones (Hra o trůny). To jsou zrovna jedny z knížek,které si chci rozhodně přečíst! Ten seriál je dobrej,ale není v něm vše,jak už to tak bývá u adaptacích knih. A já toužím vědět víc:D Asi předevčírem jsem našla na jejich stránkách videa s jakýmisi dodatky k seroši (čerpány právě z knížek),což mě navnadilo. Byly tam různý informace o rodech a Noční hlídce. Také mě mile překvapilo,když jsem zjistila kolik mají ty knížky stránek. Každej díl museli rozdělit ještě na dva - jeden díl měl 1100 str. A jelikož je 5 dílů (a chystají se další 2) je to pro mě nirvana:D
Tumblr_lyfhgcqher1qfbh1io1_500_large

Ale dobře přestanu vás nudit s knihama, o těch bych mohla mluvit stále. Příští týden se chystám na workshop se Sanchezem. Bude to těžký,ale něco se snad naučím. Ještě musim zaplatit havlátkovi a mám to jasný.) Mimochodem nechápu,proč si musí nova a prima předabovávat filmy a kazit tak ten dabing předešlý,který byl výborný. Máme dobrý dabéry (i když u serošů mám radši titulky),ale dabing,co je v kině a na DVDíčku je rozhodně lepší než televizní.

Dobře, snad příště bude jiné téma než seriály,filmy a knížky.)
Hezký zbytek víkendu;) Cas*